A kutatók és a betegek is általában egyetértenek abban, hogy a következő tulajdonságok tehetnek megfelelővé egy migréngyógyszert:
- minden betegnél tökéletes hatékonysággal csökkenti a fájdalmat és más tüneteket
- gyorsan hat
- könnyen kezelhető
- nincsenek mellékhatásai
- nem nyugtató hatású
- nem lehet rászokni
- szedése nem vált ki fejfájást
- sikeres kezelés után nem kezdődik tőle újra a fejfájás
- megszünteti a migrén kiváltó okát is, nem csak a tüneteit nyomja el
Jelenleg nem létezik még olyan gyógyszer, amelyik mindezen kritériumoknak megfelelne.
A migrénesek általában abban az állandó várakozásban élnek, hogy milyen új gyógyszer kerül a piacra legközelebb. Akár olyan gyógyszert próbálnak ki, ami csak számukra új, vagy olyat, ami újonnan került forgalomba, a legtöbben óvakodnak a túlzott optimizmustól az eddig szerzett negatív tapasztalatok miatt.
Van hogy az egyik gyógyszer segít, a másik nem. Az egyik mesésen hatásos eleinte, aztán idővel valahogy csökken a hatékonysága. Az a gyógyszer, ami egyszer hatásos volt, lehet, hogy egy másik roham esetén nem lesz az. Más gyógyszerek meg túl sok mellékhatást okozhatnak.
A migrén okai minden rohamnál teljesen különbözőek lehetnek.
De miért lehetséges ez?
Szervezetünk fasciarendszerének feszültsége miatt.
A rostok között található fehér hártya a fascia (vagy más néven kötőszövet), az a testet felépítő háló, aminek rengeteg funkciója van. A fascia a testen belül gyakorlatilag mindenhol megtalálható, a szívünktől az ereinkig minden beburkol és összeköt, így mondhatjuk, hogy a testünk lágyrészeinek a támasztó állványzatát a kötőszövet alkotja.
Az elhelyezkedésétől függően hívják többek között agyhártyának, mellhártyának, szívhártyának, a gerincvelő körül dura-maternek, hashártyának, izompólyának, csonthártyának. A legkülső rétege közvetlen a bőrünk alatt található, a legbelső rétege a végtagoknál a csonthártya.
Amikor fasciarendszerben blokk keletkezik, akkor a blokk helyén letapadás alakul ki, a fascia összeugrik és a hozzá kapcsolódó képleteket meghúzza maga felé. Ha a „húzás” ereje átlép egy pontot, akkor már tüneteket tapasztalunk – például a fejfájást.
A fasciarendszer feszültéségének mértéke befolyásolja, hogy folyamatos fejfájásunk van vagy „csak” alkalmanként. A folyamatos fejfájás/migrén esetén a rendszer feszültsége olyan méreteket ölt, ami már folyamatos fejfájást eredményez.
Kisebb feszültségű fasciarendszer még nem okoz fejfájást, viszont amikor egy vagy több külső és/vagy belső tényező miatt újabb feszültség rakódik erre a rendszerre, az már fejfájáshoz vezet.
A tüneteket kiváltó tényezőknek az összetétele és a mennyisége is eltérő lehet rohamonként. Ezért nem tudja sok beteg meghatározni a nála migrént kiváltó tényezőket.
A Fasciális Fejfájáskezelés hatékonyan szünteti meg a fasciarendszer feszültségeit. Így a szervezet már képes lesz kivédeni ezeket a külső és belső hatásokat. Akkor pedig a migrénnek semmi esélye sincs.
Riport az RTL Fókusz című műsorában a Fascialis Fejfájáskezelésről:
Hagyj üzenetet!