Így segíthetsz a gyermekednek migrén esetén
1.
Hinni kell a gyereknek, ha fejfájásról panaszkodik. Félelmetes neki, ha a szülő nem erősíti meg az ő valóságát. Megnyugtató, ha a szülő is megfogalmazza a tüneteket: „Ó kicsim nem érzed jól magad” vagy „Ó édesem fáj a fejed”.
2.
Meg kell nyugtatni a gyereket. Jót tesz, ha megérintjük, átöleljük vagy megmasszírozzuk. Fontos, hogy uralkodjunk az érzéseinken, mert a gyermekünk érzékeli az esetleges pánikunkat, és megrémül attól, ha elveszítjük a fejünket.
3.
Választási lehetőséget kell ajánlani a gyermekünknek, különösen a kezelést illetően. Fontos, hogy engedjük, hogy a gyermek irányíthassa az eseményeket. Ajánlhatjuk például a következőket: „A heverőre szeretnél feküdni vagy inkább bebújsz az ágyba?”, „Hozzak egy jeges borogatást?”, „Hozzak valamilyen gyógyszert?”.
A nagyobb gyerekek és a serdülők önállóságra vágynak, náluk a szülő jobb ha visszavonul egy kicsit és nagyobb teret enged a gyermeknek, hogy maga fejleszthesse ki a stratégiáit. Legyünk ott, ha bármire szüksége van.
4.
Segíteni kell a gyermeknek, hogy felaprózza a fájdalom megszüntetésének feladatát. Először a csökkentésre kell koncentrálni és csak azután a megszüntetésre. Egy orrszarvút sem lehet egyszerre megenni, de falatonként lassacskán meg lehet enni az egészet. Ha a roham nagyon makacs, akkor is bátorítani és dicsérni kell az erőfeszítéseiért.
5.
Beszélni kell a fájdalomról és megértést mutatni. Meg kell erősíteni a gyermeket, hogy ez a fájdalom valóságos, de nem életveszélyes. (Természetesen a szükséges orvosi vizsgálatokat el kell végeztetni a pontos diagnózishoz.)
6.
Érdemes relaxációs technikákat használni. Ezek a gyermekkori migrén esetén hatékony kezelési stratégiák lehetnek.
+1:
A migrén kiváltó okának a megszüntetése.
A migrén kiváltó okait az esetek többségében tévesen határozzák meg. Valószínű te is kívülről fújod ezeket a külső és belső kiváltó hatásokat: stressz, időjárás változás, bizonyos ételek, bizonyos italok, hölgyeknél a menstruáció, feszes nyaki és hátizmok, érzelmi okok, szagok, nem megfelelő agyi vérkeringés, öröklés.
A kényelmetlen igazság az, hogy ezek csak következmények. Egy nem megfelelően működő rendszer túlzott érzékenységének következményei.
Ez a rendszer pedig az emberi test fasciarendszere.
A fasciarendszer olyan, mint egy pókháló. Behálózza az egész szervezetünket a koponyánk tetejétől egészen a talpunkig. Hidat képez a test funkcionális egységei között. Minden szövetet, szervet, izmot behálóz, összeköt, formál, támaszt ad és összetart. (A fasciáról és a kezeléséről bővebben itt olvashatsz.)
A migrén eredményes kezelése szempontjából nélkülözhetetlen a megfelelő állapotú fasciarendszer. A fasciarendszer normális működése esetén a migrént kiváltó, már felsorolt külső és belső hatásokat a szervezet tünetek nélkül képes kompenzálni. Ezért nincs mindenkinek migrénje és fekszik csendben egy elsötétített szobában, ha időjárási front van.
Itt elolvashatod a migrén hatékony kezelésének lépésről lépésre útmutatóját: http://fejfajaskezeles.hu/migren-kezelese/
Riport az RTL Fókusz című műsorában a Fascialis Fejfájáskezelésről:
Hagyj üzenetet!