Miért szüntetheti meg hatékonyan a fejfájásod?
A fascialis fejfájáskezelés speciálisan a fejfájástól szenvedők hatékony kezelésére lett összeállítva – több száz fejfájás eredményes kezelése és több év tapasztalata alapján.
A kezelés nemzetközileg elfogadott anatómiai alapokon nyugszik. Nemcsak a koponya és a nyak-vállak területére fókuszál, hanem a testre mint egységes egészre hat. Ezért számos esetben segíthet a fejfájáson kívül más tünetek enyhülésében és megszűnésében is.
A fascia kezelése mikromanipulációval történik. Ennek a segítségével oldja a fasciában, a fasciális vonalakban és az emésztőrendszerben lévő feszültségeket, blokkokat (sokszor ezek okozzák a fejfájást).
A kezelés anatómiai alapjai
A Fascialis Fejfájáskezelés a Dr. John E. Upledger amerikai oszteopata sebész professzor által kifejlesztett Craniosacralis Terápia, a Dr. Jean Pierre-Barral francia orvos által kifejlesztett Visceralis manipuláció és a Thomas Myers által kifejlesztett Anatomy Trains technikáin alapul.
A kezelés elsődleges célja a fasciák feszültségeinek oldása, az idegi funkciók harmonizálása, a koponyán belüli keringés javítása, a kötőszövetes lemezek ellazítása, az ízületi feszültségek korrekciója és az izomrelaxáció.
Miért a fasciák kezelésénél kezdődik a fejfájáskezelés?
A fascia segít felderíteni, hogy melyik terület feszültsége áll a fejfájás hátterében.
A fasciarendszer behálózza az egész szervezetünket a koponyánk tetejétől egészen a talpunkig. Hidat képez a test funkcionális egységei között. Minden szövetet, szervet, izmot behálóz, összeköt, formál, támaszt ad és összetart.
Ezt a szervezeten belüli hártyarendszert (a fasciát) hívják más néven kötőszövetnek, illetve az elhelyezkedéstől függően többek között agyhártyának, mellhártyának, szívhártyának, a gerincvelő körül dura-maternek, hashártyának, izompólyának, csonthártyának stb. A legkülső rétege közvetlen a bőrünk alatt található, a legbelső rétege a végtagoknál a csonthártya.
A fascia az egymáson fekvő szövetek között egy laza zsíros réteget hoz létre, így ezek a szövetrészek képesek egymáson elcsúszni.
Amikor ebben a hártyarendszerben blokk keletkezik, akkor a blokk helyén letapadás alakul ki, a hártya összeugrik és a hozzá kapcsolódó képleteket meghúzza maga felé. Ha a „húzás” ereje átlép egy pontot, akkor már tüneteket tapasztalsz – például a fejfájást.
Testünk hatalmas fasciahálózattal rendelkezik, és minden mindennel összefügg. Ezért történhet meg az, hogy egy traumatikus sérülés a keresztcsontnál feszültséget okozhat például a nyak környékén és a koponyában. A fascia mindenen keresztülhalad, a test minden parányi része egymáshoz kapcsolódik általa.
A kezelés célja, hogy a blokkok és letapadások megszűnjenek, hogy így elősegítsük a szövetek egymáson való elmozdulását bármilyen korlátozottság nélkül.
A koponyánkat belülről a koponyacsontokhoz tapadva ez a hártya béleli ki, ennek rétegei alakítják ki az agykamrákat, csomagolják be, illetve választják el egymástól a különböző agyi területeket. Ebben az intracranialis membránrendszerben (a koponyán belüli hártyákban) lévő feszültségek befolyásolják az agyműködést, az agyi-gerincvelői folyadék áramlását és fejfájáshoz vezethetnek.
A fasciavonalak szerepe a fejfájásban
Ahol az ugyanazon rétegben elhelyezkedő fasciák rostjai egy irányba futnak, ott úgynevezett fasciavonalak alakulnak ki. Ezek a vonalak myofascialis elemekből és csontos állomásokból tevődnek össze.
A vonalak behálózzák és összekötik a test elülső és hátulsó felszínét, jobb és bal oldalát, az azonos oldali felső végtagot keresztirányban az ellenoldali alsó végtaggal és a két alsó végtagot spirálisan a törzzsel. A karvonalak összekapcsolják a felső végtagot a mellövvel és a mellkassal, végül belesugároznak a többi fascia vonalba.
A fasciavonalak a feszülés vonalai, amelyekben ha bárhol a vonalon belül feszültség keletkezik, az hatással van az egész vonal működésére. Ezért fordul elő sok esetben, hogy nem találják az okát a fejfájásnak, mert a kiváltó ok nem ott van, ahol a tünet keletkezik.
Nézzünk erre egy konkrét példát a sok közül:
Az úgynevezett hátsó felszíni fasciavonal a talpi fasciától indul, és a test hátulsó részén haladva eléri a koponyát, a fejtető bőrén keresztül a szemöldök vonala alatt a koponyán belül a sphenoid csonthoz (ékcsont) kapcsolódik. A lábszár és a comb hátulsó területe hajlamos megrövidülni, befeszülni. Ez a feszülés befeszíti az egész hátsó felszíni vonalat, ami korlátozza a sphenoid koponyacsont mozgását. A sphenoid csont a koponya egyik legfontosabb csontja, mert két koponyacsont kivételével az összes koponyacsonttal kapcsolatban van. Ha a mozgásában bármilyen blokkoltság keletkezik, akkor az kihatással van az egész koponyán belüli működésre. Ez gyakran az első helyen szerepel a fejfájást kiváltó okok között.
Az emésztőrendszer szerepe a fejfájásban
Lehet, hogy a fejfájásod az emésztőrendszeredből indult?
Vizsgáljuk meg az egyik hormont, a szerotonint. A szerotonin 90%-a a vékonybelünkben képződik, és csak a maradék 10% termelődik az agyban.
A szerotonin sok testfunkciót befolyásol: a hangulatot, a nemi vágyat és az étvágyat. Hatással van az idegrendszerre, a gyomor- és bélrendszerre, a légzésre és a keringési rendszerre. Az öröm és a nyugalom érzését adja.
Az agy szerotoninszintjének csökkenése kapcsolatban van a migrénnel. A migrénes roham elején a keringésben lévő szerotonin szintje megemelkedik, mivel rendes helyéről a vérkeringésbe jut. A szintje aztán drámai módon csökken, amint kiválasztódik a véráramból, majd a vizelettel kiürül a szervezetből.
A szerotonin hiánya fontos szerepet játszik a migrén kialakulásában. Ezért a fejfájásmentes élethez elengedhetetlen az emésztőrendszer, illetve azon belül elsősorban a vékonybél területének a megfelelő működése.
A kezelések menete
A Fascialis Fejfájáskezelés lényege:
A Fascialis Fejfájáskezelés a fasciák rendellenes struktúrájának korrekcióján, a fasciavonalak és a zsigeri szervekben lévő feszültségek oldásán alapul.
Hogyan zajlik egy kezelés:
A Fascialis Fejfájáskezelés egy kezelőágyon, felöltözve, kényelmesen háton fekve zajlik.
A kezelés elején a páciens testének más-más pontjaira helyezve a kezemet, megvizsgálom a test fasciarendszerét.
Ezek után mikromanipulációval (apró és gyengéd mozdulatokkal) oldom a fasciarendszerben, a fascia vonalakban lévő és a zsigeri szervek területén található blokkokat.
Ezek a változások hatást gyakorolnak az idegrendszerre, a csont- és izomrendszerre, a szív- és érrendszerre, az immunrendszerre, a kötőszövetekre, a test hormonális folyamataira és a különböző szervekre is.
Egy kezelés 55 percet igényel. A kezelésről pillanatképeket itt találsz.
A kezelések száma a fejfájásodtól (és tüneteitől) függ, valamint attól, hogy milyen gyorsan reagál a szervezeted.
Általában 3-7 kezelés már jelentős hatást gyakorol a legtöbb emberre, de sok esetben akár egyetlen alkalom is komoly eredményt hoz.
Az első és a második kezelés között egy hét szokott eltelni. A páciensek többsége a második alkalmat követően kéthetente egy alkalommal jár kezelésre a teljes gyógyulásig, majd negyedévente visszajön egy ismétlő kezelésre, hogy fenntartsa egészségét.
Azon fogok dolgozni, hogy minél hamarabb elmúljon a fejfájásod.
Riport az RTL Fókusz című műsorában a Fascialis Fejfájáskezelésről:
Megértem, hogy szeretnéd megszüntetni a fejfájásod, ebben a Fasciális Fejfájáskezelés segíthet neked.
Pár hónap múlva pedig majd arra gondolsz, milyen jó fejfájás nélkül élni.
A fejfájásmentes életed ezzel a kattintással kezdődik: